RECENZJE

Recenzje i opinie o książce Miasto Zegarów i Wyspa Marcina DębickiegoOCENY i OPINIE

Dodaj książkę
„Miasto Zegarów i Wyspa” Marcina Dębickiego do swojej biblioteczki na LubimyCzytac.pl i zobacz opnie innych czytelników o tej książce:


Książka Miasto Zegarów i Wyspa Marcina Dębickiego na Lubimy Czytać

RECENZJE

„Miasto Zegarów i Wyspa”, autorstwa pana Marcina Dębickiego, to powieść fantasy, która została podzielona na dwie nowele - “Miasto Zegarów” i “Wyspa”. […] Klimat tych dwóch nowel jest fantastyczno-mroczno-namiętny. Dlatego też sądzę, że każdy znajdzie coś dla siebie w powieści i ja też znalazłam. Spodobało mi się lekkie pióro, przyjazny dla czytelnika język pisania oraz bardzo wartka […] fabuła, którą poprowadzono w narracji trzecioosobowej. Postaciami są zarówno istoty realne - ludzie, jak i mistyczne, wykreowane przez wyobraźnię pana Marcina - duchy, zjawy. Zostały one nakreślone z zegarmistrzowską precyzją. Dawno nie czytałam tak dokładnego opisu bohaterów oraz lokalizacji. Coś niesamowitego.

(23.05.2023. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)Lubię czasem takie pogmatwane opowiadania, w których bohaterowie wystawiani są na próbę w walce ze swoim umysłem, który czasem prowadzi do nikąd. Taka wegetacja na pograniczu dwóch światów nie jest zdrowa, ponieważ może zawodzić i ogłupić. Ciekawe opowiadania, takie inne, niecodzienne, a zarazem wciągające w ten wir poplątanych wydarzeń i świata, który tak do końca nie jest zrozumiały. Polecam, bo książka jest cienka i fajnie się czyta.

(01.03.2023. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)Książkę tak naprawdę ciężko sklasyfikować jako gatunek literacki. Z pewnością przeważa tutaj fantastyka, jednak są też wątki romansu i nieco grozy. Zegary grają tutaj główną rolę i co jakiś czas jest tu o nich mowa. […] Drugie opowiadanie jest nieco inne, choć wkradł się do niego pewien duch, który nie pokazuje się bez przyczyny. Tutaj możemy mieć dreszcze na skórze, gdyż jest wiele niewiadomych, za którymi kryją się niewyjaśnione sprawy. To bardziej kryminał fantastyczny, gdyż mamy prowadzone dochodzenie w sprawie zaginięcia nastolatki. […] Śmiało polecam fanom grozy fantastycznej!

(17.01.2023. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)Utwory Dębickiego to dobra okazja do rozważań na temat tego, co w naszym życiu jest jawą, a co snem, a w dalszej kolejności - co jest prawdą, a co fałszem? Te kwestie są zawsze aktualne, a o ich atrakcyjności dla czytelnika świadczy dobrana przez autora konwencja i sposób prowadzenia fabuły, która może być albo interesująca, albo nie. Trzeciej możliwości nie ma. Jak jest w przypadku Dębickiego? Najprościej będzie rzec, że jest bardzo dobrze. A nawet świetnie! Wszystko przez to, że obie nowele - niezależnie od rozbieżności tematycznych - łączy jedno: NIEPEWNOŚĆ. Bohaterowie nie wiedzą tak do końca, jakie są fakty, co jest rzeczywistością, co im się tylko wydaje, co im zagraża. Żaden ich następny krok nie jest pewny, a przez to poziom emocji obu nowel fantastycznie wzrasta wraz z każdą kolejną stroną. Coś takiego naprawdę dobrze się czyta! Oby jak najwięcej takich książek!

(29.01.2023. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)W książce Marcina Dębickiego - „Miasto Zegarów i Wyspa” - mamy pomieszanie snu i jawy, prawdy i fałszu. W jej skład wchodzą dwa opowiadania. […] Oba opowiadania czyta się dobrze. Autor pisze przyjemnie, historie są ciekawe i wciągające. Przepełnione atmosferą niepewności, grozy, czegoś nieznanego i niebezpiecznego. Dają do myślenia, skłaniają do refleksji nad płynną granicą między jawą a snem i nad ludzkim życiem. Polecam!

(14.02.2023. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)Ta niepozornie wyglądająca, cienka książeczka zawiera w sobie wiele pytań natury egzystencjalnej. Autor serwuje nam dwie historie, w których panuje dosyć niepokojący klimat, a my zaczynamy się zastanawiać, co tu jest tak naprawdę grane. […] Wiele o tej książce napisać się jednak nie da – to trzeba przeczytać. Jeżeli lubicie taki gatunek, a jednocześnie macie ochotę na coś zupełnie innego, niebanalnego, napisanego przystępnym, ale i ciekawym językiem – to może być pozycja dla Was!

(05.03.2023. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)
Książka Miasto Zegarów i Wyspa Marcina Dębickiego – wizualizacja
Zamów książkę Miasto Zegarów i Wyspa Marcina Dębickiego– księgarnie i sklepy

LUB ZOBACZ WIĘCEJ:

Zobacz więcej – opis świata i bohaterów książki Miasto Zegarów i Wyspa Marcina Dębickiego

Cytaty i fragmenty z książki Miasto Zegarów i Wyspa Marcina Dębickiego